Kuželky

PRO NOVÉ ZÁJEMCE

Ligu neregistrovaných v kuželkách pořádá oddíl trutnovských kuželek více než 60 let. Tato stránka je věnována zodpovězení základních otázek pro nové zájemce.

CO JSOU KUŽELKY?

Kuželky jsou sport podobný bowlingu. V kuželkách házíme koulí, která je podstatně menší a lehčí než v bowlingu a nemá díry na prsty. V kuželkách je pouze devět kuželek a jsou vystavěné do tvaru kosočtverce. Před odhozem koule se rozbíháme – tři kroky.

JAKÝM SYSTÉMEM SE HRAJE?

Každý zápas trvá přibližně 1 h a 15 minut. V zápase za jeden tým nastoupí tři hráči. Každý hráč hraje proti soupeři na vedlejší dráze – ten kdo porazí více kuželek, vítězí a získává pro svůj tým dva body (dále se udělují dva body za lepší celkový výkon družstva). V lize neregistrovaných se hraje systémem 60 hodů sdružených (30 hodů plných do všech kuželek a 30 dorážky – dorážím co mi zůstane stát), proti soupeři na dráze vedle. Po 30 hodech si hráči dráhy vymění. Na každou dráhu je časový limit 12 minut – celkově 24 minut na hráče (stopuje se v případě poruchy, zamotání kuželek apod.)

KDO SE MŮŽE ZÚČASTNIT?

Ligy neregistrovaných se může zúčastnit jakýkoliv kolektiv minimálně o 3 členech – rodina, pracovní kolegové, přátelé, známí, náhodní kolemjdoucí… Zkrátka kdokoliv!

CO JE POTŘEBA?

K hraní je nutné mít sportovní obuv (nejlépe sálovou) s nebarvící podrážkou, dále doporučujeme sportovní oblečení. Veškeré ostatní věci jsou k dispozici na kuželně. Na kuželně máme oddělené šatny i sprchy.

KOLIK TO STOJÍ?

Většinou se hraje během sezóny 18 zápasů. Jeden zápas vychází na 180 Kč / tým. Celkově za sezónu  tak zaplatíte 3 240 Kč.

CO KDYŽ NEBUDEME MOCT PŘIJÍT NA ZÁPAS?

V přihlášce vyplníte konkrétní dny a časy, které Vám nejlépe vyhovují – Pokud to bude jen trochu možné, zápasy budou nalosovány na pro Vás příznivé časy.

TAKŽE… CO TEĎ?

Teď už je pozdě pro podání přihlášky. Nové týmy budeme hledat zase v létě 2024.

NO JO… ALE JÁ TO NIKDY NEDRŽEL/A V RUCE…

To vůbec nevadí. Liga neregistrovaných je amatérská soutěž. Důležité je jen se nenechat otrávit a brát to sportovně. Pokud byste však měli zájem se trošku rozkoukat před tím než se přihlásíte, přijďte se podívat na zápasy našich družstev! Do začátku sezóny Ligy neregistrovaných hrajeme na naší kuželně množství zápasů, kde se můžete podívat, jak se kuželky hrají a po skončení zápasu se stačí ozvat a můžete si to zkusit. Napište nám dopředu, že se na nás přijdete podívat na email: kuzelky.trutnov@seznam.cz, ať víme… Najdete nás na adrese Náchodská 530, Trutnov

ZAUJALI JSME VÁS A MÁTE NĚJAKÝ DALŠÍ DOTAZ? NAPIŠTE NÁM, RÁDI S VÁMI VŠE PROBEREME!