Kuželky

KOTRMELCE“ B DRUŽSTVA

První liga odpočívala, volný termín si vynutily mezinárodní poháry družstev. Svůj první zápas proti favorizovaným dorostencům z z České Třebové měly odehrát i trutnovské naděje. V neděli v 09.15 jsem se dozvěděl, že toto divizní utkání bylo odloženo.

VÝCHODOČESKÁ DIVIZE – 4. KOLO

ZÁLABÁK SMIŘICE : LOKOMOTIVA TRUTNOV B

10:6  (2609:2583)

Divizní B družstvo Lokomotivy odehrálo utkání, které nemělo daleko k prvotřídnímu hororu. Bohužel, v samotném závěru (už po několikáté), body „protekly“ mezi prsty a zůstaly ve Smiřicích. A opět se ukázalo, že ani tři výborné výkony nemusí na vítězství stačit.

Po první třetině vedení 4:0 a náskok 64 kuželek. Po druhé třetině 4:4 a ztáta 37! Před posledními hráči vedli domácí 6:4 a jejich náskok se zvýšil na 50. Poslední trutnovský borec Martin Khol vstoupil do utkání skvělým způsobem. V prvních plných „umazal“ 25 kuželek, v dorážkové pak dalších 20. A protože i druhé plné vyhrál o 13, do posledních 25 hodů nastupoval již s náskokem 8 kuželek. Pak však do té doby „mdlý“ dotahovák Smiřic chytil druhý dech (Martinovi naopak dech došel) a celkový výsledek byl o 26 kuželek příznivější pro Smiřice.

12:4   (2570:2441)

C družstvo snadno porazilo dvorskou rezervu, v utkání exceloval František Jankto, příjemné je i zjištění, jak loňští dorostenci zapadli do kolektivu.