Kuželky

BODY ZŮSTALY VE VELENICÍCH

Druhý víkend po zahájení sezóny 2020/2021 body pro A družstvo Lokomotivy nepřinesl. Utkání v Českých Velenicích však bylo vyrovnané a trutnovští určitě nezklamali. Čtyři družstva startující v krajských soutěžích však vstoupila do nového ročníku impozantně, všechna vyhrála, třikrát pak dobyla domácí tvrze.

1. KUŽELKÁŘSKÁ LIGA MUŽŮ – 2. KOLO

LOKO Č.VELENICE : LOKOMOTIVA TRUTNOV A

6:2   (3563:3505)

Do utkání vstoupila Lokomotiva velice dobře osvědčená zahajovací dvojice získala náskok 44 kuželek, byť stav byl 1:1 Roman Straka (590) hrál pro nejlepšímu hráči domácích a bohužel při remize 2:2 mu kousek k zisku bodu chyběl (590:622)

To Marek Plšek (608) dal zapomenout na slabší den při kontrolním startu juniorské reprezentace, svému soupeři nadělil 44 kuželek a při bodovém stavu 3:1 upravil stav na 1:1. Trutnov měl k dobru 22 kuželky.

Druhá, juniorská“, dvojice své duely zremizovala, avšak velmi rozdílným způsobem. David Ryzák (555) vedl v polovině 2:0 (282:274), aby druhou část svého startu proti dle výsledku úplně „jinému“ soupeři nezvládl a naopak 0:2 prohrál, avšak rozdílem 31 kuželek (273:304) a tak bod zůstal domácím.

Úplně rozdílně si vedl Marek Žoudlík (594) – první polovina 1:1, ale minus 20 kuželek, ve druhé části sice celé manko nesmazal, ale obě dráhy vyhrál a tak při malé prohře na poražené kuželky (594:599) získal bod pro Trutnov za výhru 3:1. Po dvou třetinách vedli tedy domácí 4:2 zásluhou 6 kuželek, o které byli vpředu.

Třetí trutnovská dvojice, kterou můžeme nazvat dvojicí zkušenou, měla za úkol těch 6 kuželek smazat. Ale tady narazila „kosa na kámen“, oba domácí borci zahráli velice dobře a 52 kuželek do domácí pokladničky ještě přidali. Při tom Kamil Fiebinger (598) byl třetím, kteří dokázali remizovat, lepší celkový výkon však byl na straně velenických. (Lukáš Janko 598)

VÝCHODOČESKÁ DIVIZE – 1. KOLO

SKK VRCHLABÍ B : LOKOMOTIVA TRUTNOV B

4:12    (2464:2587)

Výtečný vstup B družstva do divize. Utkání bylo rozhodnuto po dvou třetinách, kdy vedení B družstva 8:0 bylo podpořeno 215 kuželkami do plusu. Snad se blýská na lepší časy, vždyť v uplynulé nedohrané sezóně to vypadalo na sestup.

Nejlepší hráči : Petr Holý ml. 461, Miloš Veigl 447, Jaroslav Jeníček 444, Zdeněk Babka 436 – u domácích Vladimír Cerman 446

VÝCHODOČESKÝ PŘEBOR – 1. KOLO

HONERCLUB BŘEZOVICE : TJ POŘÍČÍ

4:12   (2275:2376)

Výtečný vstup poříčských do přeboru se „rodil“ obráceně než u trutnovského B družstva. První polovina vyzněla o 10 kuželek pro domácí, aby jim ho hosté oplatili o 111.

Nejlepší hráči : Miroslav Kužel 412, Daniel Havrda 404, Jakub Petráček 402, Jan Roza 400 z březovických Stanislav Oubram 424

SPARTAK ROKYTNICE C : LOKOMOTIVA TRUTNOV C

6:10   (2518:2587)

Ani toto utkání s velmi cennými body z venkovních kuželen nemělo jednoznačný průběh. Ještě ve dou třetinách vedli domácí 6:2 a o 91 kuželek. Závěrečná „smršť“ v podání Petra Kotka a Františka Jankto společně s Antonínem Suchardou znamenala dokonalý obrat.

Nejlepší hráči : Petr Kotek 445, František Jankto + Antonín Sucharda 441, Václav Kukla 420, David Chaloupka 416 – v týmu Rokytnice Tomáš Cvrček a Jan Mařas po 456

LOKOMOTIVA TRUTNOV D : TJ NOVÁ PAKA B

12:4   (2407:2328)

A poslední trutnovské družstvo nezaváhalo a snadno vyprovodilo své novopacké soupeře domů bez bodů.

Nejlepší hráči : Josef Doležal 429, Jiří Škoda 413, Šimon Fiebinger 402, Jiří Procházka 401 – resp. Martin Štryncl 439