Kuželky

ARCHIV 12/2016: LIGA MISTRŮ V TRUTNOVĚ

ARCHIV 12/2016: LIGA MISTRŮ V TRUTNOVĚ

Hned první sezónu na nové kuželně se konal jeden z největších svátků, které trutnovské kuželky zažily. V Trutnově se totiž odehrál zápas nejprestižnější evropské kuželkářské ligy, které mezi s sebou odehrály kluby SKK Vrchlabí a maďarský klub Alabárdos Szegedi.

 

K této kuriózní situaci došlo, protože kuželna SKK Vrchlabí tehdy ještě nehrála na deskách, ale na saduritu, což je pro tuto soutěž (podobně jako pro naší 1. ligu) nepřípustné.

 

A tak po mnoha letech, kdy vrchlabská kuželna byla domácím prostředím trutnovských kuželkářů, se situace obrátila.

 

Alabárdos Szegedi patří k nejlepším evropským týmům, a tak se nová kuželna v Trutnově dožila několika rekordů, které ani nyní – po pěti letech od otevření kuželny – nebyly překonány. Jedná se o týmový výkon mužů o 6 hráčích, který hráči Szegedi navýšili na stávajících 3632 a nutno říci, že této cifře se za 5 let fungování kuželny nikdo ani nepřiblížil. Další rekord vytvořil Robert Ernjesi, který stanovil rekord kuželny na 667 kuželek – ani tento rekord nebyl nijak zvlášť ohrožen.

 

Článek z Trutnovinek:

 

Trutnov – Nejprestižnější evropská klubová soutěž – Liga mistrů – se hrála v sobotu na trutnovské čtyřdráze! Kuželna v Olympu zažila velký svátek, o který se především zasloužili hráči maďarského Szegedu. Jedno z nejlepších světových mužstev v odvetném utkání, stejně jako v domácím prostředí, zničilo prvoligové Vrchlabí 8:0. Výkony, které hosté naházeli, budou na tabuli rekordů trutnovské kuželny viset asi hodně dlouho.

.

Historická premiéra zápasu kuželkářské „Champions league“ se mohla v Trutnově odehrát díky tomu, že Vrchlabí bylo vyzváno mezinárodní federací NBC, aby nahradilo v soutěži jedno z družstev, které svou účast odhlásilo. Na vrchlabské čtyřdráze je však povrch drah ze saduritu. Ten je však pro Liga mistrů neakceptovatelný. A tak se dohodlo, že se utkání odehraje v nové trutnovské kuželně.

.

Její zaplněné hlediště tak v sobotu sledovalo, jak se dnes hrají opravdu špičkové kuželky, neboť maďarský tým Albardos Szegedi TE je několikanásobným vítězem evropských klubových soutěží. Všechny stávající rekordy kuželny byly překonány doslova „o parník“. Hostující družstvo dosáhlo průměru 605 kuželek na hráče a o více než 300 kuželek vylepšilo maximum kuželny.

.

Mnohonásobný světový šampión a rekordman, Srb v maďarských službách, Robert Ernjesi se zaskvěl výkonem 667 a tím posunul rekord skoro o 80 kuželek. Nadšení diváci mu připravili velké ovace. Mezi nejlepší hráče zápasu patřili ještě další Srb v dresu Szegedu Igor Kovačič a Tibor Szel. Na straně Vrchlabí podal nejlepší výkon trutnovský odchovanec Kamil Fiebinger.

Trutnovinky 15.12.2016 – Michal Bogáň

Zápas skončil jednoznačně pro Szegedi. Nejlepší výkon za Vrchlabí tehdy dosáhl hostující hráč z Trutnova Kamil Fiebinger – 571. 

Zde je podrobná tabulka:

Vrchlabí32590:83632Szegedi
Maršík Pavel5171:3600Szel Tibor
Vejvara Jiří5260:4667Ernjesi Robert
Fiebinger Kamil5711:3626Kovačič Igor
Žiško Vlado5370:4583Béla / László
Bartoníček Jiří5462:2558Marton Janos
Beránek Ladislav5621,5:2,5598Kiss Norbert

Tak to byla další vzpomínka na důležitou událost.

Děkuji za přečtení

PK