Kuželky

SKVĚLÉ VYKROČENÍ DO 1.LIGY

SKVĚLÉ VYKROČENÍ DO 1.LIGY

První příspěvek v novém „pokovidovém“ ročníku (doufejme, že tomu nebude jinak) zahajujeme krásnou zprávou – A družstvo Lokomotivy veze dva body z Dobřan z utkání s domácími Klokany.

Tak jako ve všech sportech už se nikdo nemohl dočkat, otázkou byly i případné změny v družstvech po dlouhé, půlroční pauze. I u trutnovského družstva došlo k významné změně – hostování z osobních důvodů neprodloužil vrchlabský Michal Rolf, který byl v uplynulém ročníku platným hráčem Áčka a za jeho účinkování zaslouží srdečné poděkování. Ale za Miuchala přišla adekvátní náhrada, v současnosti hráč interligového Slavoje Praha – Lukáš Janko, který pochází z Červeného Kostelce a bude to mít blíže i s tím, že v Trutnově dostane více příležitostí než měl v pražském klubu. A že slova o adekvátní náhradě budou opodstatněná, dokázal hned v prvním prvoligovém utkání. A věřme, že tomu bude i v celém soutěžním ročníku k radosti jeho i trutnovských spoluhráčů.

Tolik tedy na úvod až teď už se „vydáme“ do Dobřan.


1. KUŽELKÁŘSKÁ LIGA MUŽŮ

KLOKANI DOBŘANY : LOKOMOTIVA TRUTNOV A

3:5   (3558 : 3591)

V utkání byla Lokomotiva od počátku ve vedení a neztratila ho ani v samotné napínavé koncovce.

Do utkání vstoupila jako první osvědčená dvojice – zkušenost s výtečným mládím – Roman Straka (612) s Markem Plškem (590). A své soupeře doslova zdrtili a zajistili vedení Lokomotivy 2:0 a vytvořili krásný „polštář“ – náskok 86 kuželek.

Druhá čtveřice přinesla aspoň jiskřičku naděje domácím i přes vynikající výkon juniorského reprezentanta Marka Žoudlíka (639), nejlepšího hráče trutnovského družstva, na kterého však podal famózní výkon domácí borec a na bod nakonec nedosáhl. Stav utkání byl tedy 2:2, ale pořád bylo 21 kuželek do plusu na trutnovské straně. (Jiří Vejvara 557)

Závěr utkání byl zajímavý – Kamil Fiebinger (588) neztratil proti svému soupeři skoro nic (při remíze na dráhy 2:2) a nově hostující Lukáš Janko (605) rozhodl o svém bodu pro družstvo již po třetí čtvrtině, kdy už vedl 3:0. Závěrečná dvojice trutnovských „dotahováků“ přidala do plusu ještě 12 kuželek a vítězství bylo hotové.

A hlavní aspekty, které vedly k vítězství ?

1. Jedinečná hra do dorážkové, do plných byli jasně lepší domácí (2377:2292), ale v dorážce, která by měla být pro domácí výhodou, byl výsledek 1181:1299. A ještě nutno ocenit dorážku dvou trutnovských hráčů Romana Straky a Marka Žoudlíka – 254, resp. 251. A i k dorážkové se váže jedna, trochu nelichotivá bilance – domácí měli 10 chyb, A družstvo si jich „dovolilo“ 17

2. Vyrovnanost kolektivu, kterou dokazují vísledky jednotlivých dvojic – 1201, 1196, 1193 – pouhých 8 kuželek.


Trutnovská Lokomotiva bude mít v soutěžích 4 družstva dospělých a jedno dorostu. Kdo tedy bude reprezentovat trutnovský kuželkářský sport ?

1. KL mužů – A družstvo: sestava z Dobřan + další junior David Ryzák

Východočeská divize – B družstvo: Martin Khol, Miloš Veigl, Petr Holý ml., Karel Kratochvíl, Jaroslav Jeníček, Josef Prokopec, Zdeněk Babka, Filip Jirsák

Východočeský přebor – C družstvo: Karel Slavík, Antonín Sucharda, Václava Krulišová, Ladislav Němec, Zdeněk Navrátil, Václava Plšková, David Chaloupka, Petr Kotek, Milan Kačer, František Jankto

Východočeský přebor – D družstvo: Vladimír Pavlík, Jan Slovík, Zdeněk Khol, Jiří Škoda, Jiří Ryšavý, Jiří Procházka, Josef Doležal, Tomáš Fejfar, Šimon Fiebinger, Jan Braun, Pavel Šaradín

Východočeská divize dorostu a Východočeský pohár mládeže – Lokomotiva dorost: Michal Mertlík, Matouš Fiebinger, Jan Krejcar, Marek Ondráško, Michal Turek. Matěj Kulich, David Prycl.


PROGRAM NA PŘÍŠTÍ TÝDEN:

Pá 11.9. 19.30 Vč. divize SKK Vrchlabí B : LOKOMOTIVA B ve Vrchlabí

Pá 11.9. 17.00 Vč. přebor Honerclub Březovice : TJ POŘÍČÍ v Březovicích

Pá 11.9. 17.00 Vč. přebor  Sp.Rokytnice B : LOKOMOTIVA C v Rokytnici

Pá 11.9. 17.00  Vč. přebor LOKOMOTIVA D : Sokol Nová Paka B v Olympu

So 12.9.  10.00  1.KLM Loko Č.Velenice : LOKOMOTIVA A v Č.Velenicích

 

První vystoupení A družstva v domácím prostředí se uskuteční v sobotu 19.září ve 13.30. Soupeřem mu bude družstvo Hvězdy Trnovany. Dorost zahájí své soutěže 20.9.

 

 

Příloha : l fotografie

 

 

Zpracoval : Petr Holý st.

            06.09.2020