Kuželky

KONEC SEZÓNY

KONEC SEZÓNY

Dnešním dnem je jasné, že žádné zápasy pořádané ČKA a KKKS, tedy pro nás zápasy 1. kuželkářské ligy, Východočeské divize a Východočeského přeboru, již v letošním ročníku odehrány nebudou.

 

13. března pozastavila ČKA všechny soutěže a odložila je, dokud se situace ohledně koronaviru neuklidní.

 

Včera a dnes však padly konečné verdikty: Veškeré ligy a soutěže se ukončují bez vítězů. Právo startovat v dalším ročníku mají družstva, které v daných ligách a soutěžích startovaly tento ročník.

 

Vzhledem k situaci v ČR to považujeme za správné řešení, protože každé další jiné rozhodnutí by bylo více a více nespravedlivé. Bylo to řešení, které nikoho neohrozí – a to je v této době to nejhlavnější. 

 

Je to tak trochu smutný konec slibně rozjeté sezóny pro Áčko a Céčko – obě družstva hrála letos skvěle a držela se horní části tabulky (Céčko ji dokonce dlouho vedlo), ale taky velká úleva pro zachráněné Béčko a Déčko – Déčko mělo sestup jasný od poloviny sezóny, Béčko by muselo předvést úžasný závěr sezóny, aby se v Divizi udrželo. 

 

Pro Trutnovské kuželky to znamená jediné: aktuální sezóna je definitivně za námi. Nastává tedy doba krátkého odpočinku a jak to bude možné, tak přípravy na nový ročník, což platí především pro týmy, kterým těsně unikl sestup a mají tak možnost ukázat, že do nižší soutěže nepatří, ale i pro týmy z druhé strany tabulky, které mají možnost ukázat, že jejich dobré výkony nebyly jen náhoda.

 

Nezbývá tak nic jiného než popřát hráčům, aby neztratili chuť a motivaci k dobrým výkonům a přes letní přestávku pilovali svůj um i fyzičku. Budeme doufat, že se v září sejdeme bez obtíží v další sezóně.

 

Tohle je jen malý komentář k uplynulé sezóně – podrobnější jistě brzy bude.

PK