Kuželky

ÚŽASNÉ FINÁLE MISTROVSTVÍ ČR JUNIOREK V TRUTNOVĚ

Čtyřdráha v Olympu byla svědkem jedinečné události – finále Mistrovství ČR jednotlivkyň juniorek.

Do Trutnova přijelo bojovat o mistrovské tituly 33 nejlepších hráček juniorského věku. Celé dva dny sledovalo stále zaplněné hlediště vynikající výkony, neustálé zlepšování rekordu a nakonec i očekávanou exhibici naší nejlepší kuželkářky Natálie Topičové a její zásluhou se stávající rekord žen (574) „vyšplhal“ až na konečných 633 – jen pro dokreslení : rekord kuželny mezi českými hráči drží hráč domácího dnes již prvoligového klubu Marek Žoudlík (628).

Ale to už byl jen krásný závěr této akce, je nutné se zmínit i o tom, co tomu všemu předcházelo. Spousta hodin příprav, zajištění upomínkových dárků účastnicím, starost o žaludky více než stovky účastníků a v neposlední řadě „naleštění“ celého prostoru kuželny, i na tom se podílelo v předvečer mistrovství více než 15 členů oddílu. Samotný program soutěže byl trochu atypický, slavnostní zahájení se konalo až v neděli před finálovými boji, sobotní kvalifikace probíhala dle předem stanového časového programu, hráčky dojížděly postupně na čas svého startu.

Do nedělního finále postoupilo nejlepších 24 kvalifikantek a předcházelo mu slavnostní zahájení, jehož se účastnili i starosta Trutnova Mgr. Ivan Adamec, předseda TJ Loko Trutnov Bc Petr Musil, kteří ve svých pozdravech ocenili stav kuželny, který je na pohled stejný jako před třemi lety, kdy se slavnostně otevírala. A po slovech zástupce ČKA Tomáše Valíka (ten je i reprezentačním trenérem juniorek ČR) již hlavní rozhodčí Martina Hrdinová zahájila finále. A ještě perlička, Martina je také vynikající hráčkou prvoligového SKK Náchod a do tohoto šampionátu byla právě ona držitelkou již zmíměného rekordu kuželny.

Již v sobotní kvalifikaci se hodnota nejlepšího výkonu postupně několikrát přepisovala až na 612 přerovské Barbory Janyškové

V neděli se tedy bojovalo o 2 tituly (jednotlivkyně za finálový výkon a kombinace, což je součet výkonů z kvalifikace a finále). A tady se ukázala skutečná síla největší favoritky Natálie Topičové z mistrovského Slovanu Rosice. Několikanásobná mistryně světa, vítězka Světových pohárů jednotlivců své soupeřky doslova smetla a po vyhlášení vítězů se jí na krku skvěly dvě zlaté medaile.

Snad jediným minusem (a doufejme, že ne nadlouho) je skutečnost, že pořádající oddíl, bohužel, nemá žádnou juniorku a tak nejbližší juniorky byly z Vrchlabí – a bez nějakých velkých úspěchů

Členy kuželkářského oddílu hřeje chvála, kterou slyšeli se všech stran, od startujících a jejich trenérů, funkcionářů i přítomných diváků. Velký dík patří všem těm, kteří se za-sloužili o zdárný průběh a ukázali, že trutnovští kuželkáři jsou schopni akce takovéhoto formátu připravit.

Výsledky na medailových pozicích :

Finále juniorek :

1. TOPIČOVÁ Natálie     Slovan Rosice       633

2. Slovenčíková Zuzana  KC Zlín             575

3. Matlachová Michaela  KC Zlín             574

20. Fejfarová Martina   SKK Vrchlabí        508

27. Votočková Tereza    SKK Vrchlabí        504

Kombinace juniorek :

1. TOPIČOVÁ Natálie                        1222

2. Janyšková Barbora    Spartak Přerov     1163

3. Buďová Tereza        KK Blansko         1144

23. Fejfarová Martina                      1025

Zpracoval : Petr Holý st., 03.05.2019